Wyciskarka ręczna vs automatyczna

Z roku na rok przybywa osób korzystających z wyciskarek do soków w zaciszu własnego domu. Dzięki posiadaniu tego rodzaju urządzenia możemy każdego dnia cieszyć się smakiem ulubionego i jednocześnie bardzo zdrowego napoju, który nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Istotną rolę odgrywa tu pewność co do jakości sporządzonego soku oraz braku dodatkowych substancji w nich zawartych, takich jak chociażby cukier czy też aspartam. Wiele osób podejmuje decyzję o kupnie wyciskarki, ale tu pojawia się pierwszy dylemat, a mianowicie jakie urządzenie kupić - automatyczne czy ręczne? Rynek obfituje w różnorodne modele wyciskarek. Jednak kluczową decyzją jest ta dotycząca wyboru rodzaju sprzętu, który będziemy użytkować każdego dnia. Warto wiedzieć jakie zalety oraz wady mają wspomniane urządzenia i komu są dedykowane. Zapraszamy do lektury!

Wyciskarki elektryczne od A do Z

Jest to obecnie najpopularniejszy rodzaj używanego sprzętu. Warto podkreślić, że ostatnimi czasy hitem stały się wyciskarki wolnoobrotowe. Niezaprzeczalną zaletą wyciskarek automatycznych jest fakt, że przygotowane soki pozbawione są nadmiernego napowietrzenia, czyli cechuje je brak zbędnej piany. Soki wyciśnięte w ten sposób nadają się również zdecydowanie dłużej do spożycia niż te wyciskane ręcznie. Wyciskarki elektryczne to również odpowiedź na potrzebę zautomatyzowania jak największej liczby czynności, jakie mamy do wykonania. Korzystanie z urządzenia jest obecnie bardzo proste, a jednocześnie pozbawia nas jako użytkowników konieczności wkładania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego w codziennym przyrządzaniu zdrowych napojów. Wyciskarka automatyczna, aby działała, potrzebuje oczywiście prądu. Dlatego też najlepiej sprawdzi się w domu. W przypadku wojaży do lasu czy też do miejsca pozbawionego elektryczności korzystanie z wyciskarki elektrycznej nie jest możliwe. Warto również podkreślić, że wyciskarka automatyczna dedykowana jest w szczególności osobom, które mają zamiar korzystać z niej długotrwale i cyklicznie. Jest ona zdecydowanie droższa od wyciskarki ręcznej, jednak zalety urządzenia są niezaprzeczalne, o czym codziennie przekonują się tysiące nowych użytkowników.

Wyciskarki ręczne - co warto wiedzieć?

Wyciskarki ręczne (Warto sprawdzić ofertę na https://hurom.pl) są produktami, z których najczęściej korzystają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komponowaniem oraz wyciskaniem soków. Również wszyscy ci, którzy korzystają z urządzenia rzadko, najczęściej decydują się na wyciskarkę ręczną. Warto wiedzieć, że ten rodzaj urządzenia jest o wiele mniejszy od swojego elektrycznego odpowiednika, a więc zajmuje mniej miejsca. Istotną rolę odgrywa tutaj również fakt, że użytkownik może zabrać ze sobą wyciskarkę praktycznie wszędzie, ponieważ do wyciśnięcia soku nie jest potrzebny prąd ale siła własnych mięśni. Urządzenie posiada niezwykle prostą konstrukcję, dzięki czemu umycie jej nie sprawia najmniejszych problemów i trwa zaledwie krótką chwilę. Jeżeli zaś chodzi o jakość soku, to jest ona porównywalna do jakości soku pochodzącego z wyciskarki elektrycznej. Wadą jest tutaj nadmierne napowietrzenie napoju.

Jaki rodzaj urządzenia zatem wybrać? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kluczową kwestią staje się to jak często używamy wyciskarki i gdzie planujemy ją użytkować. Naszym numerem jeden jest jednak wyciskarka elektryczna, która nie absorbuje nas w nadmierny sposób i dostarcza pełnowartościowych soków.