Wyciskarki do soków- na którą warto wydać więcej pieniędzy?

Wyciskarki do soków to najlepsze urządzenia do produkcji świeżych, pysznych napojów owocowych i warzywnych. Dużo jednak zależy od modelu i funkcji wyciskarki, więc warto przemyśleć zakup i to czy wybrane urządzenie jest warte swojej ceny.

Nie wszyscy wiedzą, że sokowirówka i wyciskarka działają na zupełnie innych zasadach, a soki uzyskane dzięki tym urządzeniom różnią się swoimi cechami. W wyciskarce wszystkie składniki są miażdżone, a następnie tłoczone, dzięki czemu uzyskany napój ma pełnowartościowe składniki, jednak cały proces wyciskania trwa dłużej niż przy pracy sokowirówki. Wyciskarki poprzez system swojej pracy są wolniejsze, ale także mniej wytrzymałe od sokowirówek, więc starajmy się wybrać taki model, który pozwala na otrzymanie najwyższej jakości soku, a jakościowo będzie stał wysoko w rankingu. Sokowirówki pracują szybciej, jednak związane jest to ze sporym nagrzewaniem się sprzętu, co zaważy zawsze na jakości uzyskanego napoju. Poprzez zwiększoną temperaturę oraz szatkowanie owoców na drobniutkie kawałki, soki tracą cenne witaminy i enzymy, w pełni zachowane w trakcie wytwarzania soku w wyciskarce. 

Poniżej przedstawiamy kilka modeli wyciskarek na które warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

HUROM HG 2G Jest to wyciskarka wykonana ze stali nierdzewnej, bardzo łatwa w obsłudze, konserwacji i czyszczeniu. Została wyposażona w zabezpieczenia przeciwko niewłaściwemu włączaniu lub przegrzaniu silnika. Wolnoobrotowa, bardzo cicha, ma w zestawie dwa sita do wyciskania składników.

wyciskarka do soków marki Angel ANGEL To wyciskarka uważana za sprzęt najwyższej jakości, ceny sięgają tutaj pułapu nawet 4 – 5 tys. złotych. Uważana za model bardzo wydajny, można w niej wycisnąć sok zarówno z warzyw i owoców, ale też z ziół, roślin liściastych i nasion. System wyciskania jest tak skonstruowany, aby nie niszczyć żadnych składników, a składa się z podwójnych świdrów oraz sit podzielonych na trzy stopnie wyciskania produktów. Producent udziela na nią 5 lat gwarancji na silnik, co upewnia w przekonaniu, że kupujemy sprzęt naprawdę dobrej jakości i wart pieniędzy jakie musimy wydać.

Green Star Elite Ten model wyciskarki wytwarza sok w trzech postępujących po sobie etapach. Składniki najpierw są rozdrabniane, później miksowane, a na końcu zgniatane, a dzięki całemu procesowi otwierają się membrany komórkowe i uzyskujemy sok o najwyższych wartościach odżywczych. Koszt wyciskarki to około 2300 zł, jest prosta w obsłudze, łatwo się rozkłada na poszczególne części. Jest dosyć szybka, bo obroty silnika sięgają 110 na minutę, więc plasują się na w miejsce szybszych urządzeń.