Cebula, czosnek i ziemniaki w wyciskarce do soków

Zarówno cebula i czosnek, jak i ziemniaki są przez nas wykorzystywane przede wszystkim do gotowania. Tymczasem okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przetestować na nich działanie wyciskarki, może się bowiem okazać, że będzie ona w stanie przygotować z nich znakomity sok.

Warto się nim zainteresować między innymi w okresie, w którym zachorowanie na grypę nie jest niczym trudnym, soki z dodatkiem cebuli i czosnku są bowiem doskonale znane jako specyfiki, które będą w stanie w istotny sposób poprawić charakterystyczną dla nas odporność. Współczesne wyciskarki są w stanie poradzić sobie nie tylko z czosnkiem, ale nawet z surowymi ziemniakami, jeśli wiec powinniśmy o czymś pamiętać, na uwadze musimy mieć przede wszystkim to, że nie mamy do czynienia z sokami pijanymi codziennie, ale z tymi, dla których charakterystyczne jest działanie lecznicze.

czy sok z cebuli jest zdrowy? O surowych ziemniakach często mówi się jako o rozwiązaniach znacznie zdrowszych niż ich gotowane odpowiedniki. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę to, że nie tylko zawierają one cenne witaminy, ale również minerały, które nie radzą sobie dobrze z obróbką cieplną. Okazuje się też, że nasz organizm nie musi wcale radzić sobie najlepiej z trawieniem wszystkich substancji, które można spotkać w gotowanych ziemniakach.

Oczywiście, sok z surowego ziemniaka również może wpływać na organizm niekorzystnie, jeśli będziemy go spożywać zbyt często, jeśli jednak ograniczymy się do jednej porcji w ciągu tygodnia, szybko docenimy jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli sam sok z ziemniaków jest dla nas zbyt nietypowy, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby połączyć go z sokiem z naszego ulubionego owocu. Innym cennym lekarstwem jest cebula znana również z tego, ze może być dostarczana do organizmu na dziesiątki sposobów.

Również w tym wypadku należy jednak mieć na uwadze to, że przesada nie jest mile widziana, łyżeczka soku z cebuli w ciągu dnia może być więc najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Jeśli sok z cebuli będziemy spożywać regularnie nie zapominając o jego odpowiednich dawkach, możemy liczyć na to, ze wzmocnimy organizm, obniżymy poziom cukru we krwi, a nawet staniemy się bardziej odporni na ryzyko pojawienia się niebezpiecznego nowotworu przewodu pokarmowego. Również oczyszczający krew i jelita czosnek powinien być przyjmowany z rozwagą. To, że jest on aromatyczny nie musi być wcale naszą największą przeszkodą, nie bez znaczenia jest bowiem i to, że jest on ciężkostrawny.