Dlaczego powinieneś jeść więcej owoców

Owoce i ty

Nie ma wątpliwości, że owoce są zdrowe, na przestrzeni lat przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają ten fakt. Jednak większość ludzi nie wie dokładnie, dlaczego owoce są zdrowe, to znaczy, że nie wiedzą, jakie owoce powinny być ukierunkowane na konkretne korzyści zdrowotne.

Wszystkie owoce są bogate w niezbędne witaminy i składniki odżywcze, których organizm potrzebuje do dobrego funkcjonowania i utrzymania dobrego stanu zdrowia. Istnieje jednak ogromna różnica w obfitości tych składników odżywczych między owocami. Na przykład, jabłko zawiera tylko połowę ilości potasu niż bananu. Oto kilka ważnych powodów, dla których należy dodawać więcej owoców do swojej diety.

Owoce pomogą ci stracić na wadze

Zdrowa i zrównoważona dieta jest głównym czynnikiem utraty wagi. Ćwiczenia fizyczne nie przyniosą znaczących rezultatów w połączeniu z niezdrową dietą. Dowiedziono, że dieta, w której regularnie spożywane są owoce, ułatwia chudnięcie we wszystkich aspektach.

Badania sugerują, że owoce mogą odgrywać rolę w sytości. Przeżuwanie wraz z niewielkim lub żadnym wysiłkiem fizycznym prowadzi do przyrostu masy ciała. Zmniejszanie apetytu podczas odżywiania organizmu zdrowymi owocami jest doskonałym sposobem na zniechęcenie do nadmiernego jedzenia. To z kolei prowadzi do utraty masy ciała.

Ponieważ otyłość w Stanach Zjednoczonych ogromnie wzrosła w ciągu ostatnich lat, zwiększone spożycie owoców może pomóc w skutecznej walce z tą tendencją.

Owoce są bogate we włókno

Ćwiczenia fizyczne nie przyniosą znaczących rezultatów w połączeniu z niezdrową dietą. Dowiedziono, że dieta, w której regularnie spożywane są owoce, ułatwia chudnięcie we wszystkich aspektach. Nie powinno to dziwić. Na przykład, nie jest to zbyt daleko idące porównanie funkcji naszego ciała do funkcji dobrze naoliwionej maszyny.

Podobnie jak maszyny, musimy zasilać nasze ciała odpowiednimi materiałami. Układ trawienny jest integralny, jeśli chodzi o zapewnienie, że spożywane przez nas pokarmy są rozkładane w sposób, który pozwala naszemu organizmowi na najbardziej efektywne wykorzystanie.

Jednym z głównych elementów tego procesu jest włókno. Istnieje kilka rodzajów włókien, których używają nasze ciała, są one podzielone na dwie grupy: włókna rozpuszczalne i nierozpuszczalne. Całe owoce, zwłaszcza surowe, są bardzo bogate we włókno. Niektóre z korzyści płynących ze spożywania błonnika to zwiększona ilość zdrowych bakterii w jelitach, zdrowie jelita grubego i niższy poziom cukru we krwi.

Ogólnie rzecz biorąc, można spodziewać się znaczących korzyści dla zdrowia, gdy wprowadzisz więcej błonnika do swojej diety i jedzenie więcej owoców jest doskonałym sposobem, aby osiągnąć. Jabłka, truskawki i mango są bogate w błonnik i nie mówiąc już o tym, dość smaczne.

Owoce są bogate w niezbędne witaminy i składniki odżywcze

Każdy owoc składa się z niezbędnych substancji, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Substancje te można znaleźć w żywności, którą spożywamy. Owoce są jednym z pokarmów, które są kliny pełne składników odżywczych i mineralnych. Oto niektóre z substancji, które można znaleźć w owocach i ich zalety:

Witamina A - jest niezbędna do zapobiegania uszkodzeniom oczu i skóry związanym z wiekiem. Wraz z wiekiem oba te organy naturalnie ulegają uszkodzeniu. Witamina A wspomaga syntezę kolagenu, która poprawia wygląd skóry poprzez utrzymanie jej elastyczności. Uszkodzeniom wzroku zapobiega również spożywanie witaminy A. Witamina C - Na witaminę C można liczyć, że przyniesie ona szereg korzyści zdrowotnych. Witamina C jest antyoksydantem, który pomaga nam usuwać toksyny z naszego organizmu. Dzięki temu wątroba i nerki mogą wykonywać swoją pracę tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Potas - Ta substancja to w zasadzie "Jack-of-all-trades", jeśli chodzi o nasz organizm. Potas można znaleźć w prawie każdej części naszego ciała, która wykonuje różne prace. Zapewnienie wystarczającej ilości potasu w organizmie pomoże w utrzymaniu jego prawidłowego funkcjonowania.

Wniosek

Najważniejsze jest to, aby owoce miały ugruntowane miejsce w codziennej diecie. Korzyści zdrowotne płynące z owoców zostały ustalone na podstawie licznych badań i intensywnie prowadzonych badań.

Nie ma wątpliwości, że twoje ciało będzie ci dziękować na różne sposoby, kiedy spożyjesz więcej owoców. Twoja wizja, trawienie, zdrowie skóry i waga ulegną poprawie. Zwłaszcza w połączeniu ze zbilansowaną dietą i znacznym wysiłkiem fizycznym.

Aby ułatwić zwiększone spożycie owoców, należy rozważyć dodanie do diety soku tłoczonego na zimno. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów, aby to zrobić. Weź dziś pyszną mieszankę i zacznij natychmiast czerpać z niej korzyści.