Jakie są zalety wyciskania soku?

Czy soki sa dla ciebie dobre?

Krótka odpowiedź? Krótka odpowiedź? Tak. Sok jest na pewno korzystny, to fakt. Istnieją jednak pewne spekulacje dotyczące sokowania, które powinny zostać wyjaśnione. Ważne jest, aby odróżnić, co sok może zrobić dla ciebie, a czego nie.

Zarządzanie oczekiwaniami, jeśli chodzi o przyjęcie diety sokowej może być bardzo pomocne, jeśli chodzi o upewnienie się, że jesteś w stanie czerpać wszystkie korzyści z soku. Oto odpowiedź na niektóre z najważniejszych błędnych przekonań na temat picia soku tłoczonego na zimno.

Czy picie soku tłoczonego na zimno to wygodny sposób na zwiększenie ilości owoców i warzyw, które organizm otrzymuje na co dzień?

Nie. Ważne jest, aby uważać na mylące informacje o produktach z sokami. Nie ma absolutnie żadnych naukowych dowodów, które potwierdzałyby, że soki mogą leczyć choroby. Nie oznacza to jednak, że nie poprawi to twojego zdrowia.

Oto jak sok może pomóc poprawić Twoje zdrowie:

Sok tłoczony na zimno jest produkowany wyłącznie z surowych owoców i warzyw. Zdrowa i zrównoważona dieta składa się z mieszanki owoców i warzyw, które powinny być spożywane regularnie w ciągu dnia. Mieszanki soków są skoncentrowane i zawierają duże ilości niezbędnych składników odżywczych i minerałów, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i zachowania zdrowia. Jedynym procesem, któremu poddawany jest napój, jest usunięcie wszelkich szkodliwych bakterii. FDA reguluje surowy sok, zapewniając jego bezpieczeństwo dla konsumentów.

Wynik końcowy? Picie soku tłoczonego na zimno to wygodny sposób na zwiększenie ilości owoców i warzyw, które organizm otrzymuje na co dzień.

Jeśli cierpisz na chorobę, którą można poprawić poprzez zdrowszą dietę, to soki może pomóc w dokonaniu tej zmiany. Jednak sam sok nie wyleczy cię z żadnych chorób.

Czy sok pomaga ci stracić na wadze? Tak.

Wiele produktów z sokiem twierdzi, że pomaga w utracie wagi i prawdą jest, że dieta sokowa została powiązana ze zwiększoną utratą wagi u osób. Ważne jest jednak, aby zastanowić się nad przyczynami utraty wagi.

Jednym z największych powodów, dla których diety sokowe pomagają ludziom schudnąć jest to, że wymagają one od ludzi tylko spożywać soki. Soki te są zazwyczaj niskokaloryczne i ludzie w końcu zużywają mniej niż 1400 kalorii dziennie. Jest to uważane za ekstremalne ograniczenie kaloryczne dla większości.

Może to skutkować utratą masy ciała przez czas trwania czyszczenia, ale w żadnym wypadku nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Jednak spożywanie tłoczonego na zimno soku jako suplementu dobrze zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych może pomóc w utracie wagi i utrzymać ją w ryzach.

Musisz być sumienny, jeśli chodzi o czytanie etykiet żywieniowych na sokach. Ponieważ soki składają się z surowych owoców, na pewno będą zawierać dużą ilość naturalnie występującego cukru. Nadmierne spożywanie cukru może prowadzić do chorób i przyrostu masy ciała. Bądźcie ostrożni i wiedzcie co jecie.

Najlepszym sposobem na utratę wagi jest dieta i ćwiczenia. Podczas gdy sok może być częścią tego systemu, nie powinno być głównym narzędziem, od którego zależy Twoja utrata masy ciała.

Czy sok pomaga Twojemu ciału usuwać toksyny?

Antyoksydanty są odpowiedzialne za usuwanie z organizmu toksyn lub "wolnych rodników". Wątroba i nerki są narządami, które w przeważającej mierze pracują na rzecz utrzymania twojego ciała w "czystości" w tym sensie, że nie jest ono zastąpione toksynami.

Sok tłoczony na zimno jest doskonałym źródłem antyoksydantów, witamin i minerałów. Nie przeprowadzono jednak badań, które wykazałyby, w jakim stopniu wspomaga on organizm w detoksykacji.

Wiele osób patrzy na detoksykację jako sposób na zresetowanie organizmu, zasadniczo szokując go do oczyszczenia się, dostarczając mu tylko zdrowy sok zamiast stałych pokarmów, które są trudne do strawienia. Niestety, ponownie, nie ma żadnych badań, które potwierdzają te twierdzenia.

Nie ma również żadnych dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że istnieją rzeczywiste korzyści płynące z dostosowania diety wyłącznie płynnej. Z pewnością nastąpią zmiany w organizmie, jednak należy przeprowadzić więcej badań w celu ustalenia wszelkich istotnych korzyści płynących z diety płynnej.

Wniosek

Prawda jest taka, że sok tłoczony na zimno ma wiele korzyści dla zdrowia. Istnieje wiele mylących nagłówków dotyczących skutków działania soku tłoczonego na zimno, również tych, które próbują zdyskredytować jego zalety. Tematy te zostały jednak poruszone powyżej.

Dopóki wiesz, jakie są zalety soku prasowanego na zimno, nie padniesz ofiarą potencjalnych skutków ubocznych soku prasowanego na zimno. Ważne jest, aby wiedzieć, że sok jest narzędziem utrzymania dobrego stanu zdrowia i bardzo skutecznym w połączeniu z ćwiczeniami i zdrową dietą.