Korzyści przeciwzapalne soku tłoczonego na zimno

Są miliony Amerykanów, którzy cierpią na objawy zapalenia w organizmie. Zazwyczaj ból jest jednym z głównych objawów stanu zapalnego w organizmie i jest leczony różnymi metodami. Jednak jednym z najprostszych rozwiązań dla przewlekłego stanu zapalnego jest ulepszona dieta obok innych zmian zdrowego stylu życia.

Chociaż większość żywności może nie wydawać się szkodliwa, wygodna i słona żywność, do której zwracamy się codziennie, może być istotną przyczyną zapalenia. Czasami wystarczy tylko usunąć te pokarmy z naszej diety i zwiększyć nasze spożycie zdrowych owoców i warzyw, aby zobaczyć ogromną zmianę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dieta przeciwzapalna może pomóc wyeliminować stan zapalny.

Co to jest zapalenie?

Wszyscy prawdopodobnie doświadczyliśmy jakiejś formy zapalenia w naszym życiu. To może być tak proste, jak obrzęk i ból urazu, który niedawno wystąpił lub uzyskanie gorączki, gdy jesteś chory. Tak straszne jak zapalenie może brzmieć, jest stosunkowo powszechne i zwykle nie wymaga dużo czasu, aby wyleczyć z.

Zapalenie do odpowiedzi organizmu na toksyny, urazy i reakcje autoimmunologiczne. Organizm uwalnia przeciwciała i białka, zwiększając jednocześnie przepływ krwi do obszaru, który został zraniony lub dotknięty toksynami. Jest to próba samouzdrowienia się organizmu i zazwyczaj rozwiązuje się w ciągu kilku dni do tygodni.

Zapalenie może powodować liczne komplikacje, z których najczęstszym jest ból. Osoby cierpiące na przewlekły stan zapalny muszą poradzić sobie z degradacją i zniszczeniem zdrowych tkanek. Zapalenie stawów jest główną chorobą powodowaną przez chroniczny i bolesny stan zapalny.

Istnieją liczne podtypy zapalenia stawów, ale dwa główne typy zapalenia stawów to reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenie kości i stawów. Obie te choroby mają wpływ na stawy i mogą powodować nadmierne bóle w miejscach, w których występuje silne uderzenie, takich jak kolana, ręce i nadgarstki. Choroba zwyrodnieniowa stawów może bardzo utrudniać życie tym, którzy na nią cierpią.

Istnieje kilka zabiegów, które mogą pomóc złagodzić objawy zapalenia stawów i przewlekłego zapalenia. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są używane w celu złagodzenia bólu spowodowanego zapaleniem, ale to leczenie nie działa w kierunku uzyskania do korzenia problemu.

Przeciwdziałanie zapaleniu i sokowi

W celu poprawy stanu zapalnego należy przyjrzeć się ich diecie. Istnieją pokarmy, które powodują pogorszenie objawów stanu zapalnego i inne, które je poprawiają. Pokarmy o właściwościach przeciwzapalnych są skuteczne w radzeniu sobie ze stanem zapalnym, ponieważ nie działają poprzez zwykłe leczenie bólu, zmniejszają stan zapalny u źródła.

Podczas gdy nie ma ani jednej zalecanej diety w celu poprawy stanu zapalnego, zwłaszcza zapalenia stawów, istnieją pewne produkty żywnościowe o wyraźnych i naukowo udowodnionych właściwościach przeciwzapalnych. Pokarmy takie jak orzechy, oliwa z oliwek i ryby mogą być kluczowe, jeśli chodzi o zmniejszenie stanu zapalnego.

Jednakże, jeśli chodzi o żywność przeciwzapalną, owoce i warzywa zapakują największy poncz. Są one bogate w minerały i składniki odżywcze, które pomagają zarówno zmniejszyć stan zapalny, jak i poprawić ogólny stan zdrowia.

Dlaczego sok przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego?

Surowy sok tłoczony na zimno powstaje w wyniku ekstrakcji soku oraz wysokiej koncentracji witamin i minerałów zawartych w owocach i warzywach. Są one jednymi wypełnione substancjami, które, jak udowodniono, zmniejszają stan zapalny. Substancje te obejmują kwercetynę i polifenol.

Zapalenie pojawia się czasami w odpowiedzi na stres oksydacyjny. Krótko mówiąc, oznacza to, że im bardziej organizm jest narażony na działanie toksyn lub wolnych rodników, tym większy stres zostanie na niego nałożony. Skutkuje to reakcją zapalną, gdy organizm próbuje zniszczyć i usunąć toksyny. Prostym sposobem walki z tą reakcją jest zwiększenie spożycia antyoksydantów.

Pomagają one one organizmowi w jego pracy polegającej na pozbyciu się toksyn i utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia. Owoce i warzywa są znane z tego, że są bogatymi przeciwutleniaczami. Sok pozwala na ekstrakcję przeciwutleniaczy z wielu owoców i warzyw jednocześnie i uzyskanie maksymalnej ilości przeciwutleniaczy na porcję, ponieważ sok jest skoncentrowany.

Ogólnie rzecz biorąc, picie soku tłoczonego na zimno wprowadza organizm do podwyższonego poziomu antyoksydantów, które pomagają mu zwalczać wolne rodniki, które przyjmujemy na co dzień. Pomaga zapobiegać nadmiernemu spożyciu toksyn w organizmie i stresowi oksydacyjnemu, który powoduje stan zapalny.

Wniosek

Istnieje wiele problemów zdrowotnych, które mogą być złagodzone poprzez dostosowanie diety i zmiany zdrowego stylu życia. Jeśli cierpisz na chroniczny stan zapalny lub zapalenie stawów, zwiększenie spożycia owoców i warzyw może być po prostu to, co lekarz zarządził.

Owoce i warzywa są bogate w minerały i składniki odżywcze, które utrzymują zdrowie organizmu, ale zawierają również substancje, które są znane, aby zmniejszyć stan zapalny w organizmie. Jedną z korzyści płynących z picia surowego, tłoczonego na zimno soku jest jego wygoda. Jedna szklanka dostarcza Ci wystarczającą ilość przeciwutleniaczy i środków przeciwzapalnych, aby naprawdę coś zmienić. Wypróbuj szklankę już dziś!