Korzyści z soku pomidorowego

Sok pomidorowy

Pomidory są podstawą kilku popularnych produktów od ketchupu do sosu spaghetti. Chociaż pomidory są w rzeczywistości owocami, większość ludzi uznaje je za warzywa ze względu na ich bogaty i mocny smak.

Sok pomidorowy ma wiele zastosowań, od sprzątania w gospodarstwie domowym do przyprawiania posiłku. Większość z nas zna sok pomidorowy jako najlepszy sposób na pozbycie się zapachu skunksa, ale poza tym śmierdzącym faktem, do czego jeszcze sok pomidorowy jest dobry? Czy jest możliwe, że surowy sok pomidorowy ma korzystny wpływ na zdrowie?

Na początku, tłoczony na zimno sok pomidorowy jest bogaty w składniki odżywcze, wygodny i łatwo dostępny. Jeśli chcesz dodać sok pomidorowy do swojej diety, oto niektóre z zalet surowego soku pomidorowego, o których powinieneś wiedzieć!

Powinieneś pić sok pomidorowy, jeśli chcesz:

Choć surowy sok pomidorowy może nie znajdować się wysoko na Twojej liście zdrowych produktów spożywczych, to jednak niesie ze sobą znaczące korzyści zdrowotne. Niezależnie od tego, czy kupujesz sok w domu, czy w butelce, korzyści te pozostają niezmienne przy podawaniu soku pomidorowego.

Obniżenie ryzyka zachorowania na raka i choroby sercowo-naczyniowe

Pigment rozpuszczalny w karotenoidzie lub tłuszczu, likopen, jest odpowiedzialny za jasnoczerwony kolor pomidorów, a także innych czerwonych owoców i warzyw, takich jak grejpfruty i kapusta. Ostatnio naukowcy badali korzyści zdrowotne tego związku. Wczesne badania przyniosły obiecujące wyniki, które sugerują, że likopen skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i raka.

Nie zbadano jeszcze wszystkich korzyści płynących z likopenu. Potrzebne są dalsze badania, ale jest prawdopodobne, że ten karotenoid ma o wiele więcej pozytywnych skutków dla zdrowia. Można mieć pewność, że spożywając surowy sok pomidorowy, będą oni czerpać korzyści z likopenu.

Unikać niedoboru potasu

Potas jest jednym z niezbędnych składników odżywczych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Substancja ta znajduje się w całej tkance całego organizmu. Pomaga w utrzymaniu równowagi płynów w organizmie na zdrowym poziomie. Pomaga również w regulacji skurczów serca i innych mięśni w całym organizmie.

Niedobór potasu jest poważnym problemem zdrowotnym. Może on powodować kamienie nerkowe, wysokie ciśnienie krwi i rotację kości. Aby uniknąć niedoboru potasu, należy spożywać produkty bogate w potas, takie jak surowy sok pomidorowy.

Detoksykacja twojego ciała

Jedną z głównych zalet surowego soku pomidorowego jest jego wysoka zawartość witaminy C. Jako jedna z najważniejszych witamin w organizmie, witamina C działa jako przeciwutleniacz. Stanowią one jedną ogromną część obrony organizmu przed wolnymi rodnikami. Są to toksyny, które organizm przyjmuje na co dzień.

Nie ma sposobu, aby uniknąć przyjmowania toksyn, ale możesz pomóc swojemu ciału w jego dążeniu do pozbycia się ich. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C pomaga uzupełnić zapasy antyoksydantów, które są odpowiedzialne za niszczenie i usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu.

Promowanie zdrowia krwi i kości

Sok pomidorowy jest bogaty w witaminę K. Ten dość nieuchwytny składnik odżywczy odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu prawidłowego zakrzepu naszej krwi. Zakrzepy krwi są szczególnie przydatne, ponieważ zapobiegają nadmiernej utracie krwi w przypadku urazu.

Łatwo jest przeoczyć znaczenie witaminy K, jeśli chodzi o zdrowie kości. Jednak wiele z białek znajdujących się w naszych kościach jest zależnych od witaminy K w celu prawidłowego funkcjonowania i syntezy. Pozwala to kościom na utrzymanie ich siły i formy. Niedobór witaminy K jest związany z osteoporozą. Spożywanie soku pomidorowego może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka rozwoju choroby.

Utrzymanie wydajnej produkcji DNA

Foliany występują naturalnie w pomidorach. Jest to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, która pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, ponieważ pomaga obniżyć poziom substancji związanych z wyższym ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia.

Chociaż pomidory są w rzeczywistości owocami, większość ludzi uznaje je za warzywa ze względu na ich bogaty i mocny smak. Jeśli jesteś w ciąży, powinieneś rozważyć dodanie folianu do swojej diety. Jest on zazwyczaj przepisywany przez pracowników służby zdrowia jako suplement diety. Pomaga on Twojemu organizmowi w prawidłowym rozdzielaniu i syntezie materiału genetycznego, takiego jak DNA. Jest to również podstawowy czynnik efektywnego podziału komórek.

Wniosek

Jeśli chcesz dodać sok pomidorowy do swojej diety, oto niektóre z zalet surowego soku pomidorowego, o których powinieneś wiedzieć! Korzyści zdrowotne soku pomidorowego mogą być tylko jednym z najlepiej zachowanych sekretów przemysłu sokowego. Niewiele osób zna wszystkie korzyści zdrowotne, jakich można oczekiwać od surowego soku pomidorowego, jednak szybkie badania zazwyczaj skłaniają ludzi do włączenia go do codziennej diety. Dodawanie do diety soku pomidorowego tłoczonego na zimno jest doskonałym posunięciem, które zakończy się przyjęciem wszystkich składników odżywczych i minerałów, jakie ma do zaoferowania sok pomidorowy.