Najlepsza żywność i soki dla poprawy wyników treningowych

Ćwiczenie to coś więcej niż tylko ćwiczenia, które wykonujesz i marki butów, które nosisz. Holistyczne zdrowie oznacza zwracanie uwagi na wszystko, a zwłaszcza na Twoje odżywianie.

Maksymalne wykorzystanie Twoich ćwiczeń zależy również od tego, jak zasilasz swoje ciało. Kiedy zasilasz swoje ciało odpowiednimi pokarmami przed i po, pomoże to Twojemu ciału kontynuować spalanie tłuszczów i budowanie mięśni, tak abyś szybciej osiągnął swój cel.

Niektórzy zwalniają, inni po prostu nie są pewni, które pokarmy są najlepsze, a jeszcze inni - podobnie jak ty - wystarczająco się tym opiekują, żeby zrobić badania. Nie możesz bać się odżywiania i kalorii, po prostu musisz je właściwie stosować.

Sok na siłę

Podczas treningu organizm traci znaczną ilość płynów, które muszą być uzupełnione. Odpowiednie odżywianie dostarczy energii i płynów, których potrzebuje organizm, a także zwiększy jego wytrzymałość i poprawi kondycję.

Jakie więc produkty spożywcze jesz? A kiedy je jesz? Informacje na ten temat znajdują się na zewnątrz, a ja przeprowadziłem badania i zebrałem je tutaj. Przestrzegaj więc tych zasad, aby zobaczyć, jak możesz poprawić swoje odżywianie, a co za tym idzie, wyniki swojego treningu.

Zanim zaczniesz ćwiczyć

Jedzenie przed treningiem zapobiega niskiemu poziomowi cukru we krwi, który może wyciągnąć cię z tej strefy. Jeśli doświadczysz hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi), będziesz miał lekkie uczucie zmęczenia, osłabienia lub drżenia i będziesz chciał zaprzestać ćwiczeń.

Zarejestrowana dietetyczka Isabel K. Smith mówi, aby zachować prostotę: jedz coś, co ma niską zawartość tłuszczu, ale zawiera błonnik i białko. Zajmuje to więcej czasu, aby się rozpaść i pozwoli ci kontynuować. Błonnik (i woda) będzie również ułatwić trawienie, aby uniknąć bólu brzucha.

Bieganie Silny

Smith sugeruje przedtreningowy banan - są to duże dawki potasu, które utrzymują funkcje nerwowe i mięśniowe. Dodanie pół kubka jogurtu greckiego (jasny/niski cukier) daje zastrzyk białka.

Jabłka i winogrona są innymi dobrymi owocami przedtreningowymi, ponieważ dostarczają one przeciwutleniacz o nazwie kwercetyna, który pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu, sprawiając, że płuca są bardziej podatne na działanie tlenu i umożliwiając łatwe oddychanie. Burak ćwikłowy jest kolejnym pokarmem, który jest dobry do pomocy w utrzymaniu wytrzymałości i energii.

Owsianka, owoce i orzechy, kanapka z indykiem, twarożek i owoce lub tosty pełnoziarniste i masło orzechowe to inne zalecane sposoby na rozpoczęcie dnia lub rozpoczęcie treningu. Pochodzi to z American College of Sports Medicine. Jedzenie czegoś, co jest niskotłuszczowe, ale zawiera białko i węglowodany, pomoże utrzymać zdrowy trening.

Spróbuj tego soku przed treningiem:

 • 2 zielone jabłka
 • 8 żeber selera
 • 8-10 liści jarmużu LUB kiść szpinaku
 • garść kolendry
 • 1/4 cytrynowego imbiru wielkości kciuka (opcjonalnie)
 • Kilka listków mięty

Podczas gdy ty ćwiczysz

Kiedy ćwiczysz, tracisz wodę przez pot i przez oddech. Pozostawanie nawodnionym jest ważne, ponieważ odwodnienie może powodować skurcze, zawroty głowy i pragnienie.

Bycie nawodnionym oznacza, że serce nie będzie musiało pracować tak ciężko, aby utrzymać swoje ciało. Co więcej, woda ułatwia transport bardzo potrzebnego tlenu i składników odżywczych dla Twoich mięśni podczas ćwiczeń.

Eksperci zalecają picie co najmniej 15-20 uncji wody na jedną lub dwie godziny przed treningiem, 8-10 uncji przed treningiem i 8 uncji na każde 15 minut podczas treningu. Jeśli jesteś sportowcem wytrzymałościowym, Smith zaleca picie czegoś z węglowodanami i elektrolitami, np. wody kokosowej.

Po treningu

Ponownie, Smith proponuje węglowodany i białka, zwłaszcza jeśli trening siłowy był częścią Twojego treningu. Jeśli posiłek następuje po treningu, nie ma potrzeby przekąski, ale jeśli sięgasz po przekąskę, spróbuj 20-25 gramów białka, mówi Smith.

Jak wynika z jednego z badań, sok wiśniowy pomoże w regeneracji po ciężkim wysiłku fizycznym poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. Kolejne badanie zaleca kofeinę dla sportowców wytrzymałościowych, którzy trenują codziennie. Po treningu Twój organizm będzie szukał białka, które zregeneruje używane przez Ciebie mięśnie.

Faza odbudowy

Surowe, organiczne produkty mleczne (mleko, jogurt) mają dobrą mieszankę węglowodanów i białek, których Twój organizm pragnie po treningu. Grillowany kurczak i mieszane warzywa lub łosoś i słodkie ziemniaki są świetnym posiłkiem powysiłkowym.

Spróbuj tego soku po treningu, aby nawodnić i uzupełnić poziom elektrolitów.

 • ¼ ananasa
 • 6-8 żeberka selera
 • 1 koper włoski
 • 1 ogórek
 • garść liści miętowych
 • 1-calowy korzeń imbiru