Objawy, przyczyny i leczenie przewlekłego nieświeżego oddechu (w zestawie przepis na detoks)

Chroniczny nieświeży oddech lub halitoza to nie tylko problem w jamie ustnej. Jest to głębszy problem pochodzący z przewodu pokarmowego i spowolnienia pracy organów detoksykacyjnych.

Zrozumienie nieświeżego oddechu (halitozy)

Nieświeży oddech, lub termin medyczny halitoza, jest używany do opisania nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z ust danej osoby, gdy wydycha ona powietrze ustami lub gdy otwiera usta, aby mówić.

Istnieje przejściowy nieświeży oddech, który jest powszechnym i tymczasowym stanem, którego każdy doświadcza w tym czy innym czasie. Przyczyną tego stanu jest zazwyczaj pragnienie, głód, niewłaściwa higiena jamy ustnej, palenie tytoniu, stres oraz spożywanie niektórych rodzajów żywności, takich jak cebula i czosnek. Dobrym przykładem przejściowego nieświeżego oddechu jest "poranny oddech". Często można je łatwo skorygować poprzez żucie gumy lub szczotkowanie zębów.

Przewlekły nieświeży oddech to poważniejsza przypadłość, występująca u jednej na cztery osoby. Osoby dotknięte tym problemem, które są świadome swojego stanu, mogą cierpieć z powodu niskiej samooceny i próbować wielu metod, aby zredukować swój nieświeży oddech. Metody te mogą zazwyczaj działać, ale tylko tymczasowo.

Jeśli cierpisz z powodu przewlekłego nieświeżego oddechu, poszukaj pomocy medycznej w celu sprawdzenia pierwotnej przyczyny. Czasami przyczyną przewlekłego nieświeżego oddechu może być długotrwałe przyjmowanie leków. Pamiętaj, że nieświeży oddech jest zwykle objawem złego stanu zdrowia.

Objawy nieświeżego oddechu (halitozy)

Przewlekła halitoza może być objawem niestrawności, zaparć, próchnicy zębów, chorób dziąseł lub innych poważniejszych schorzeń, takich jak słabe zdrowie przewodu pokarmowego, cukrzyca, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, choroby nerek i problemy z wątrobą.

Najczęściej jednak możesz nie wiedzieć, że masz nieświeży oddech. Aby sprawdzić, czy masz nieświeży oddech (spróbuj tego w zaciszu łazienki), poliż grzbiet dłoni, pozwól jej wyschnąć w ciągu minuty i powąchaj.

Osoby cierpiące na bardzo nieświeży oddech mogą mieć nieprzyjemny smak w ustach, kwaśny lub metaliczny. W przypadku nieświeżego oddechu, język najprawdopodobniej pokryty jest grubą warstwą białej materii, która składa się z resztek pokarmu, martwych komórek oraz wielu martwych i żywych bakterii.

Spójrz w lustro, kiedy budzisz się rano, zanim umyjesz zęby, a zobaczysz tę białą substancję, która wydziela nieprzyjemny zapach. Dlatego tak ważne jest, abyś rano szczotkował język. Możesz też użyć odwróconej łyżeczki, aby usunąć z niego bakterie o nieprzyjemnym zapachu.

Przyczyny nieświeżego oddechu

W przeciętnej jamie ustnej znajduje się kilkaset bakterii. Bakterie te występują naturalnie i rozwijają się w tylnej części języka, gdy nie wykonujemy normalnych czynności w jamie ustnej, takich jak jedzenie, picie czy ssanie mięty.

Rodzaj nieświeżego oddechu, którym chcę się tutaj zająć, to przewlekły nieświeży oddech spowodowany złym stanem zdrowia przewodu pokarmowego lub chorą wątrobą, które są powszechne. Przyczyny problemów z wątrobą są różne, ale najczęściej wynikają z przeciążenia wątroby zbyt dużą ilością tłuszczu, alkoholu, cukru, leków i chemikaliów z przetworzonej żywności.

Wątroba nie jest w stanie usunąć toksyn tak szybko, jak ładujemy nasze ciało z obcych i szkodliwych konsumpcji. Toksyny obejmują metale takie jak aluminium, arsen, nikiel, rtęć, które w jakiś sposób znalazły drogę do naszego ciała poprzez zanieczyszczenia w naszej żywności i wodzie.

Jeśli przyczyną halitozy są inne choroby, stosowanie zdrowej diety sokowej również bardzo pomoże; nie tylko w eliminacji nieświeżego oddechu, ale również w korygowaniu podstawowej przyczyny, która objawia się nieświeżym oddechem.

Sugestie dotyczące diety/stylu życia

Jeśli używasz płynu do płukania ust lub odświeżacza oddechu, upewnij się, że nie zawierają one alkoholu. Na rynku jest kilka popularnych marek, które jako składnik wykorzystują alkohol. Alkohol powoduje "uczucie pieczenia" i suchości w jamie ustnej, a także zabija zdrowe komórki, prowadząc do chorób dziąseł i jamy ustnej.

Najczęściej nieświeży oddech wynika ze złego stanu zdrowia przewodu pokarmowego, czyli "systemu rur", który zaczyna się od jamy ustnej, poprzez gardło, aż do jelit. Jest to częste w przypadku złych nawyków żywieniowych, gdzie spożywa się bardzo mało pokarmów włóknistych. Musimy oczyścić przewód jelitowy.

Jednym ze sposobów jest przejście na oczyszczanie jelita grubego w postaci programu napojów z błonnikiem. Innym sposobem jest przejście na sok fast/feast, który pomaga oczyścić jelita. Krótkie posty nie pomagają w tym przypadku, trzeba będzie przejść na rozszerzone posty ponad 21 dni, gdzie uzdrowienie zaczynają się odbywać.

Przede wszystkim unikaj alkoholu, kofeiny, przetworzonej żywności, cukru i tłuszczów zwierzęcych (smalec). Przejdź na dietę detoksykacyjną, pijąc dużo soków owocowych i warzywnych, zwłaszcza warzywnych, ponieważ są one bardzo skuteczne w oczyszczaniu i usuwaniu toksyn, które mają być wyeliminowane z organizmu.

Podczas tej podróży oczyszczającej, napotkasz pewne reakcje lecznicze. Jeśli miałeś pokrzywkę przed, pokrzywka wybuchnie ponownie podczas tego okresu detox. Jeśli miałeś ból głowy, będzie on powracać, prawdopodobnie w większym stopniu, i tak dalej. Nie bój się, jest to dowód na to, że twoje ciało reaguje na zdrowszą dietę. Post pozwala ciału odpocząć, podczas gdy ono kieruje swoją "energię" na oczyszczanie organizmu.

Oczyszczanie przewodu pokarmowego

Aby zrobić oczyszczanie przewodu pokarmowego (GI), pij trzy lub cztery razy dziennie:

  • 1 łyżeczka surowego miodu + 1 łyżeczka octu jabłkowego Braggs' jabłkowego cydru + szklanka 250 ml wody o temperaturze pokojowej + dobrej jakości proszek psyllium husk.
  • Bezpośrednio po niej 1 łyżeczka surowego miodu + 1 łyżeczka octu jabłkowego Braggs's + szklanka 250 ml wody o temperaturze pokojowej.

Pij 2-3 szklanki zielonych soków dziennie i co najmniej 2-3 litry wody. Jeśli pojawią się wzdęcia lub niska gorączka, jest to reakcja lecznicza. Zmniejsz liczbę razy, że pijesz psyllium husk drink i pić więcej wody zamiast.

Tutaj jest inny dwukropek-oczyszczanie mieszaniny, które działa zbyt. Możesz zdecydować się na użycie którejkolwiek z tych mieszanek, aby osiągnąć ten sam rezultat.

Podczas oczyszczania, ważne jest również, aby wziąć kurs wysokiej jakości probiotyków. Oto kilka zalecanych suplementów probiotyków, które są skuteczne.

Zalecane lecznicze pokarmy, aby pozbyć się nieświeżego oddechu

Regularne picie soku z marchwi, zielonych jabłek i szpinaku/jarmużu pomaga poprawić zdrowie jelita grubego w czasie. To combo stopniowo pomaga oczyścić układ pokarmowy. Ale nie ograniczaj się tylko do tych pokarmów z listy. Dodaj więcej zieleni w swoich soków, ponieważ wszystkie są bardzo detoksykacji.

Podczas wykonywania dwukropek sprzątanie, ważne jest, aby wziąć dużo witaminy C lub napojów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Owoce cytrusowe są jednymi z najlepszych źródeł naturalnych bioflawonoidów i witaminy C, dwóch najbardziej istotnych czynników antyseptycznych, które pomagają zmniejszyć toksyczność podczas oczyszczania.

Zacznij dodawać te "naturalne probiotyczne pokarmy" do swojej codziennej diety: jicama, lotos, brukiew, rzodkiewka, seler, kolendra, koper włoski, czosnek, imbir, pory, trawa cytrynowa, cebula, pietruszka, kurkuma. Pomagają one w ponownym zasiedleniu pożytecznych bakterii, które pomogą w trawieniu i ogólnym zdrowiu. Jedz je świeże lub dodawaj do napojów lub potraw.

Większość ludzi nie lubi zapachu/smaku/zapachu tych pokarmów, ale szkodliwe mikroby też nie - nie mogą żyć w takim środowisku. Z drugiej strony, pożyteczne bakterie (które chcemy) uwielbiają te pokarmy, rozwijają się w nich i zaczynają się rozmnażać, kiedy je mają. Pij dużo wody!

Niektóre sugerowane kombinacje (pomiar dla jednej porcji):

  • 2 marchewki + 2 zielone jabłka + 6 żeberek selera naciowego + pęczek szpinaku + ¼ cytryny + imbir wielkości kciuka.
  • 2 zielone jabłka + 1 koper włoski + 1 ogórek + pęczek kolendry + ¼ cytryny 1 grejpfrut + 1 koper włoski + 2 średniej wielkości buraki + ½ cytryny + imbir wielkości kciuka
  • 3 marchewki + 2 zielone jabłka + 1 koper włoski + 1 jicama + 4 rzodkiewki + ¼ cytryny 3 marchewki + 1 część korzenia lotosu (około 6 cali) + 1 kalarepa + imbir wielkości kciuka
  • 1 uncja soku z trawy pszenicznej z wyciśniętą cytryną