Owocowo-warzywna detoksykacja

Ostatnimi czasy bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się diety detoksykacyjne. Nic dziwnego, z zakwaszenia organizmu nie płyną żadne korzyści, przeciwnie. Zjawisko to może mieć ogromny wpływ na pogorszenie stanu zdrowia.

Problem w tym, że tego typu diety są bardzo rygorystyczne, opierają się zazwyczaj na jednym składniku. Tak było dotychczas. Dziś, pozbycie się z ciała zalegających toksyn jest możliwe dzięki urozmaiconej diecie owocowo-warzywnej. By w prosty i smaczny sposób usunąć ze swojego organizmu szkodliwe substancje, wystarczy wykorzystać świeże soki owocowe i warzywne, które można w prosty sposób przygotować za pośrednictwem dowolnej wyciskarki do soków. Taka detoksykacja jest bardzo ważna ponieważ przynosi cenną ulgę zmęczonym narządom: żołądkowi, wątrobie.

Skąd bierze się właściwie ten problem? Czynników mających wpływ na to zjawisko jest wiele, głównie chodzi o niewłaściwe odżywianie. Tymczasem oczyszczenie to nie jedyna korzyść płynąca z tej owocowo-warzywnej diety. Te surowce, nie są zbyt kaloryczne, układ pokarmowy radzi sobie z nimi natychmiastowo, a więc przy okazji można zgubić kilka zbędnych kilogramów. Co ciekawe, ta pozytywna dieta nie jest zbyt radykalna. Ogranicza się jedynie do wprowadzenia do codziennych posiłków co najmniej dwóch porcji świeżo wyciśniętego owocowego lub warzywnego soku bądź koktajlu.

jak oczyścić organizm owocami? Warto także zrezygnować z takich rarytasów jak choćby tłuste dania, słodycze, alkohol – które zakwaszają organizm. Kiedy zdecydować się zatem na taką dietę? O tym, że w naszym ciele nagromadziło się zbyt wiele toksyn świadczyć mogą choćby takie symptomy jak choćby bóle brzucha, zmęczenie i nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego natychmiast warto zdecydować się na detoks. Jednak by przyniósł on przyniósł on pożądany efekt, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Tu, istotną kwestię odgrywa przede wszystkim pozytywne nastawienie oraz dobór odpowiedniej wyciskarki do soków. Niemniej istotny będzie także wybór odpowiednich surowców. Oczywiście głównym kryterium są indywidualne upodobania. Aczkolwiek spośród szerokiej gamy owoców, warzyw trzeba wybierać takie, które posiadają właściwości oczyszczające. Do nich bez wątpienia należą takie dary natury, jak na przykład: czerwona kapusta, buraki, winogrona, jarmuż, ale również seler naciowy, brokuły oraz czerwone pomidory.