Picie soku tłoczonego na zimno: jakie są skutki?

Niezależnie od tego, czy chcesz potencjalnie zacząć pić sok tłoczony na zimno, czy jesteś w trakcie oczyszczania soku, ważne jest, aby zrozumieć skutki poważnej zmiany diety. Wielu doświadczonych sokowirawców mówi o pozytywnych efektach soku, jednak negatywne efekty uboczne są rzadziej omawiane.

To naturalne, że podczas rozpoczynania nowej diety lub dodawania czegoś nowego, efekty uboczne brzmią przerażająco, ale tak naprawdę to tylko Twoje ciało dostosowuje się do zmian. Podczas gdy picie surowego, tłoczonego na zimno soku może mieć wiele korzyści dla organizmu, dobrze jest być przygotowanym na okres dostosowawczy związany z wprowadzeniem surowego soku.

Jednym z największych powodów, dla których wiele osób decyduje się na zaprzestanie stosowania diety lub rezygnację z nowego stylu życia, jest nieprzygotowanie się na potencjalne skutki uboczne zmiany. Jeśli chcesz trzymać się swoich soków oczyszczających lub zmiany stylu życia, przeprowadzenie badań na ten temat pozwoli Ci na odpowiednie przygotowanie.

Picie surowego, tłoczonego na zimno soku może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Nie należy zniechęcać się żadnymi negatywnymi skutkami ubocznymi, ponieważ są one tymczasowe i z czasem zanikają wraz z dostosowaniem się organizmu.

Surowe efekty uboczne soku prasowanego na zimno

Istnieje wiele skutków ubocznych mycia sokiem. Jednak nie wszyscy doświadczą takich samych zmian w swoim ciele. Poniżej znajduje się kilka często spotykanych efektów ubocznych, które wynikają z dodawania do diety soku tłoczonego na zimno.

Brak Satysfakcji

Dzieje się tak zazwyczaj z dwóch powodów: picie soku tłoczonego na zimno powoduje mniejsze zużycie włókien i stanowi niskokaloryczny zamiennik posiłku. Chociaż nie wszystkie osoby stosują rygorystyczną dietę oczyszczającą soki, w której nie spożywają pokarmów stałych przez określony czas, osoby, które to robią, prawdopodobnie doświadczą głodu przez czas trwania oczyszczania.

Dodatkowo, ci, którzy zdecydują się na wykorzystanie surowego, tłoczonego na zimno soku jako zamiennika posiłku, mogą również stanąć w obliczu głodu w ciągu dnia. Każda dieta, w której tracisz znaczną ilość kalorii, powoduje, że czujesz głód. Ważne jest, aby nie kontynuować tej diety przez długi czas bez konsultacji z lekarzem.

Częste ruchy jelita grubego

To delikatny sposób na stwierdzenie, że oczyszczenie pomoże usunąć toksyny z organizmu. Wraz z wprowadzeniem znacznie zwiększonej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych przychodzi do organizmu szok. To delikatny sposób na stwierdzenie, że oczyszczenie pomaga usunąć toksyny z organizmu. Chociaż jest to niefortunny efekt uboczny, to po krótkim czasie zniknie.

Nie wspominając już o tym, że picie diety płynnej powoduje częstsze oddawanie moczu. Choć nie jest to poważny problem, to jednak jest to drobna niedogodność, dlatego warto się na nią przygotować. Może wystąpić również gaz, niestrawność i wzdęcia.

Bóle głowy

Niektóre tłoczone na zimno soki mają w sobie znaczną ilość cukru. Drastyczne zwiększenie spożycia cukru może spowodować wybuchy energii i późniejsze awarie. Trzymanie się napojów, które nie zawierają nadmiaru cukru, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu głowy. Spożywanie większej ilości wody może pomóc w ustąpieniu bólu głowy. Jeśli są one szczególnie silne, skonsultuj się z lekarzem i postępuj zgodnie z jego wskazówkami.

Zmęczenie

Zmniejszenie ilości spożywanych kalorii przez oczyszczanie sokiem tylko w płynie lub przez zastąpienie posiłków sokiem tłoczonym na zimno może doprowadzić do deficytu kalorii w organizmie. Ponieważ kalorie są źródłem energii dla organizmu, przyjmowanie ich w mniejszej ilości powoduje spadek energii pomimo zwiększonego spożycia witamin i minerałów w organizmie. Dobrym pomysłem może być próba stopniowego zmniejszenia ilości kalorii, które spożywasz na co dzień.

Myśli końcowe

Wprowadzenie do diety tłoczonego na zimno soku może spowodować pewne nieoczekiwane skutki uboczne. Podczas gdy te zmiany w organizmie mogą być nieprzyjemne, nie są one trwałe i są normalne w przypadku gwałtownych zmian w organizmie. Najlepszym sposobem na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia niektórych z tych skutków jest stopniowe wprowadzanie zmian w diecie, co powoduje, że nagła zmiana będzie trudniejsza do dostosowania się organizmu.

Ważne jest również, aby pamiętać o pozytywnych efektach ubocznych picia surowego, tłoczonego na zimno soku. Twój organizm z pewnością będzie zadowolony ze spożywania niezbędnych witamin i minerałów, których ma teraz imponujący zapas. Ze zwiększoną ilością składników odżywczych przychodzi ogólna poprawa zdrowia, która sprawi, że będziesz chciał zachować surowy sok jako podstawę codziennej diety. Jeśli nie jesteś pewien, czy efekty picia soku tłoczonego na zimno są czymś, z czym możesz sobie poradzić, spróbuj zacząć powoli. Chwyć dziś szklankę i zwróć uwagę na to, jak się czujesz.