Przewodnik po zrównoważeniu poziomów hormonów na każdym etapie twojej kobiecości

Kobiety, kiedy twoje zdrowie seksualne jest w najlepszym stanie, docenisz i będziesz się cieszyć z bycia kobietą.

Do wszystkich waszych pięknych kobiet

Ta strona jest poświęcona wszystkim kobietom, które tam są. Kobiety, wiedzcie, że jesteście piękną istotą stworzoną na obraz Boga. Bądź dumna z tego, że jesteś kobietą, dbaj o swoje ciało... dla własnego dobra, i dla dobra swojej rodziny. Kiedy mamy nasze zdrowie seksualne w najlepszym stanie, możemy zacząć doceniać i cieszyć się byciem kobietą.

Jako kobieta, nasze potrzeby żywieniowe są zróżnicowane i różne na każdym etapie naszego życia. Chociaż nie będę w stanie pokryć każdego etapu na tej stronie, chciałbym omówić nasze zdrowie seksualne, nasze organy rozrodcze, które zostały opracowane nawet wtedy, gdy byliśmy w łonie matki.

Na długo przed poczęciem jest tak ważne, abyście prowadzili zdrowy tryb życia i odżywiali się, aby przygotować drogę dla waszego potomstwa.

Zdrowie dziecka, które poczniesz, będzie miało już ukształtowane zdrowie seksualne podczas pobytu w twoim łonie. W okresie jego dorastania dalsza opieka nad jego dietą określałaby jego szanse na płodność w późniejszym okresie życia.

Ilość i stopień dyskomfortu kobiety przed, w trakcie i po miesiączce zależy od różnych czynników, takich jak jej styl życia (palenie i picie), dieta, ćwiczenia fizyczne, kultura i genetyka. To samo odnosi się do dyskomfortu napotykanego przed, w trakcie i po menopauzie.

Nasz wybór stylu życia i żywności odgrywa ważną rolę w naszym ogólnym zdrowiu seksualnym, które jest naszym całym makijażem jako kobieta. Dlaczego więc nie zadajemy sobie wystarczająco dużo trudu, aby upewnić się, że nasze organy płciowe i rozrodcze są zdrowe? Uważam, że to kwestia wyboru ... aby zdecydować, że chcemy być zdrowi ... i zrobić wszystko, aby dokonać tych niezbędnych zmian, aby doprowadzić do przywrócenia naszego zdrowia.

Kobiece hormony

U kobiety równowaga pomiędzy progesteronem a hormonami estrogenowymi jest tak ważna. Nadmiar estrogenu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi, endometriozę, fibroidy, torbiele jajników i wszystkie objawy PMS, które mogą wystąpić u kobiety.

Objawy PMS są wczesnymi ostrzeżeniami o dominacji estrogenów. Inne objawy to depresja, utrata popędu płciowego, zachcianki węglowodanowe, ciężkie miesiączki, przyrost wagi, obrzęk piersi i zatrzymywanie wody.

Niektóre z przyczyn nadmiaru hormonów estrogenowych w organizmie są spowodowane spożyciem komercyjnego mięsa (które było karmione hormonami dla szybszego wzrostu); produktów mlecznych, nawozów sztucznych i pestycydów, które dostają się do naszej żywności, miękkie tworzywa sztuczne, które w jakiś sposób wymywa się do naszej żywności, birth control pills i HRT pigułki (hormonalna terapia zastępcza).

Syndrom przedmiesiączkowy

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) lub napięcie przedmiesiączkowe (PMT) są objawami, które wiele kobiet doświadcza około siedmiu do dziesięciu dni przed miesiączką.

Niektóre z tych dolegliwości to huśtawki nastroju, depresja, lęk, bezsenność, pragnienie jedzenia, wzdęcia, a w ciężkich przypadkach nawet padaczka.

Niektóre kobiety doświadczają zwiększonych emocji i nadwrażliwości na kilka dni przed miesiączką.

Inne objawy to bóle głowy, bóle pleców, zmęczenie, niepokój, a nawet przyrost masy ciała. Jeśli napotkasz którykolwiek z tych objawów opisanych powyżej, musisz zacząć wprowadzać zmiany w swoim stylu życia/dietetyce do stopnia dyskomfortu, z jakim masz do czynienia.

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz zmniejszyć objawy ZNP.

Błyski gorąca i menopauza

Kiedy kobieta osiąga koniec swoich zdolności reprodukcyjnych, zwykle w wieku od 45 do 55 lat, mówi się, że wchodzi w perimenopauzę. Większość kobiet odczuwa niektóre z tych objawów, jak w ZNP powyżej. Inne możliwe objawy to uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy i zmniejszony popęd płciowy.

Wchodząc w menopauzę organizm kobiety dostosowuje się do niższego poziomu hormonów i napotyka na zmniejszający się poziom melatoniny, estrogenów, progesteronu i testosteronu. To dostosowanie powoduje objawy menopauzy, ponieważ jajniki powoli zaprzestają produkcji jaj.

W tym czasie kobiety przechodzące menopauzę są bardziej podatne na wypadanie kości, przerzedzanie się włosów i osteoporozę. Błyski gorąca to naturalna reakcja organizmu na zachodzące w tym czasie nieregularne zmiany poziomu hormonów w organizmie.

Zalecany styl życia/zmiany w diecie

- wierzą, że dokonując zmian w swoim stylu życia i sposobie odżywiania się oraz trzymając się go, może on mieć ogromny wpływ na zdrowie narządów rozrodczych w ogóle. Śmiem twierdzić, że tak jest, ponieważ praktykuję je przez większą część mojego życia i nie spotykam się z żadnymi objawami ZNP, ponieważ moja menstruacja przychodzi i odchodzi co miesiąc. Nie spodziewam się też żadnych huśtawek nastroju ani innych poważnych symptomów, kiedy później wejdę w menopauzę.

Oto kilka wskazówek, które generalnie pomogą utrzymać hormony w równowadze i zmniejszyć większość objawów, których doświadczasz przed, podczas lub po menstruacji/menopauzie, w zależności od tego, gdzie jesteś teraz w życiu. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć.

 • Rzuć palenie. Nikotyna i tlenek węgla we krwi zapobiegają przenoszeniu przez krew substancji odżywczych do płuc i innych części ciała, przez co starzejesz się szybciej. Kiedy palisz, równie dobrze możesz nie przejmować się odżywianiem, ponieważ jest ono szkodliwe, jeśli chcesz być zdrowy.
 • Zredukuj ilość alkoholu. Picie dużych ilości alkoholu obniża funkcje mózgu, powoduje zmiany nastroju, a nawet może powodować depresję. Wpływa na produkcję i wykorzystanie estrogenów w organizmie, hamuje popęd seksualny i zmniejsza przyjemność seksualną. Wewnątrz organizmu alkohol powoduje nieopisane uszkodzenia wątroby i może powodować wewnętrzne krwawienia.
 • Zredukuj spożycie mięsa. Większość zwierząt hodowanych w celach komercyjnych karmionych jest hormonami dla szybkiego wzrostu i zysku. Unikaj mięsa zwierzęcego tam, gdzie to możliwe, lub spożywaj tylko mięso ekologiczne, które jest wolne od zastrzyków hormonalnych. Tłuszcze zwierzęce są szczególnie szkodliwe i spustoszają Twoje zdrowie seksualne, a tym samym popęd seksualny, więc staraj się je pominąć w swojej diecie. Wysokie spożycie tłuszczów zwierzęcych szkodzi zdrowiu piersi, powodując infekcje, zapalenia, torbiele i ostatecznie raka piersi.
 • Zredukuj spożycie produktów mlecznych. Unikaj ich z tych samych powodów, dla których unikałaś mięsa. Produkty mleczne są bogate w szkodliwe tłuszcze, białko zwierzęce i są obciążone syntetycznymi bydlęcymi hormonami wzrostu (rBGH), które są związane z rakiem piersi. Mleko pasteryzowane stanowi większe ryzyko, ponieważ zwiększa stężenie śmiertelnego rBGH.
 • Należy zaprzestać stosowania hormonalnej terapii zastępczej (HRT). Porozmawiaj z lekarzem o zaprzestaniu stosowania syntetycznej terapii zastępczej HRT poprzez zastąpienie jej roślinnymi odpowiednikami. Podejmuj świadome decyzje i wiedz, co robisz. Niektóre z popularnych syntetycznych produktów HRT to Premarin (Mocz Ciężarnej Klaczy), Prempro, Premphase lub Provera. Niektóre z poważnych skutków ubocznych HRT: bóle głowy, skurcze i wzdęcia żołądka, zmiany wagi, zmniejszony popęd płciowy i wydajność, nerwowość, ciemne plamy na skórze, zatrzymanie płynów, tkliwość piersi, nietypowe krwawienie, ciemny kolor moczu i jasne kolorowe stolce.
 • Należy unikać kawy, herbaty, czekolady, napojów bezalkoholowych, soli i cukru. Znane są one jako pogarszające stan nerwów, są nieorganiczne i nie mogą być przyswojone przez komórki, co powoduje szereg problemów zdrowotnych, a nawet może wypłukać wapń z kości, prowadząc do kaleczącej osteoporozy.
 • Idź na organiczny. Jeśli to możliwe, zawsze wybieraj ekologiczne owoce i warzywa lub inwestuj w dobry ozonator, aby wyeliminować większość pestycydów. Jeśli chodzi o sok, zainwestuj w dobry sokowirówka, ponieważ są one w stanie oddzielić chemikalia i pestycydy od soku w celu bezpiecznego spożycia.
 • Zabieraj swoje Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe codziennie. Większość kobiet zaniedbuje przyjmowanie niezbędnych kwasów tłuszczowych (NNKT), które są tak niezbędne dla ich zdrowia seksualnego. Niektóre dobre źródła pochodzą z nasion, ich olejów lub suplementów z wiesiołka lub ogórecznika i oleju lnianego. Uważam, że najlepszym sposobem na uzyskanie mojej dziennej dawki jest przyjmowanie 1-2 łyżek stołowych świeżego oleju lnianego, który jest tak bogaty w omega-3.
 • Włącz do swojej diety mnóstwo świeżych owoców i warzyw. Są one dobrym źródłem błonnika, witamin i minerałów, które są potrzebne dla ogólnego dobrego stanu zdrowia. Błonnik pokarmowy pomaga zmniejszyć obrzęk i tkliwość piersi poprzez wchłanianie nadmiaru estrogenu, który należy wyeliminować. Zrób z tego punkt, aby jeść dużą miskę świeżej sałatki każdego dnia. Aby uzyskać zdrowy dressing, spróbuj oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia lub oleju lnianego z octem jabłkowym i surowym miodem.
 • Pij dużo wody. Duża ilość oczyszczonej wody jest niezbędna do dobrego płukania organizmu, aby pozbyć się toksyn. Dowiedz się, ile wody potrzebuje twój organizm codziennie. Picie dużej ilości wody nie spowoduje zatrzymania płynów przed/po zakończeniu miesiączki, ale w rzeczywistości pomoże organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów i zmniejszyć wzdęcia.
 • Przyjmuj optymalne odżywianie. Rozejrzyj się za wysokiej jakości suplementami, które zawierają optymalny poziom witamin z grupy B, witaminy E, magnezu i cynku, których mniej występuje w owocach i warzywach.
 • Zmniejsz poziom swojego stresu. Zidentyfikuj źródła stresu w swoim życiu i nie pozwól, aby długotrwały stres kontrolował Twoje życie. Jak tylko ty identyfikujesz źródła, aktywnie robisz zmianom twój okoliczności i także robić pozytywnym zmianom sposób ty obchodzić się i reagować/reagować stres. Widziałem jak przedłużający się stres może powodować raka, i ja jest prawdziwy.
 • Praktykuj dbałość o siebie. Kobiety zazwyczaj są naprawdę zajęte byciem żoną i matką i mają dużo więcej tytułów do swoich imion. Poświęć godzinę lub dwie raz lub dwa razy w tygodniu, aby zrobić coś "samolubnego", "tylko dla ciebie" i "na twój czas". Plan samoopieki pomoże zapobiec negatywnym uczuciom i zwiększy twoją energię do dbania o biznes.
 • Ćwiczenie. Włącz ćwiczenie do swojego tygodniowego planu zajęć. Umiarkowane ćwiczenia trzy razy w tygodniu przez co najmniej godzinę, za każdym razem w połączeniu z aerobikiem i beztlenowym treningiem siłowym. Unikaj nadmiernych ćwiczeń, więcej nie zawsze jest lepsze w tym przypadku, ponieważ powoduje utlenianie w Twoim organizmie, co sprawia, że starzejesz się szybciej. Ćwiczenia o małym wpływie, takie jak chodzenie, jazda na rowerze i pływanie, są jednymi z najlepszych form ćwiczeń.
 • Spać. Wreszcie, spanie przez co najmniej osiem godzin dziennie jest tak ważne, ale często pomijane. Kobiety zazwyczaj są tak zajęte, że 24 godziny nigdy nie wystarczą. Znam to uczucie, ale naprawdę musimy zaplanować spanie przed 23.00 każdej nocy, ponieważ jest to czas, kiedy nasze ciało zaczyna się odtruwać. Podczas spokojnego snu nasze ciało wykorzystuje i przetwarza wszystkie dobre rzeczy, które jadłyśmy/myliśmy w ciągu dnia.

Dla przyszłych lub przyszłych matek, które chcą być w ciąży, zapoznaj się ze stroną Przewodnika Żywienia w Ciąży, aby przygotować drogę dla Twojego zdrowego dziecka.

Zalecana żywność lecznicza dla zdrowia seksualnego kobiet

Picie świeżych soków to jeden z najlepszych sposobów na szybsze i skuteczniejsze wchłanianie składników odżywczych przez organizm. Jak wspomniano powyżej, zainwestuj w dobry sokowirówkę lub użyj produktów ekologicznych, aby zapobiec dalszemu spożyciu pestycydów, które szkodzą twoim organom rozrodczym.

Zielone soki zawierają najwyższą zawartość wapnia i magnezu, które są tak niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia Twoich nerwów, obrzęków, zmniejszenia zmęczenia, drażliwości i depresji. Kiełki lucerny i soki z trawy pszennej są bogate w dietetyczne fitoestrogeny, które pomagają regulować poziom hormonów. Dodanie do codziennej diety co najmniej szklanki zielonego soku zrobi wiele, aby stopniowo leczyć organizm od wewnątrz.

Warzywa krzyżowe, takie jak jarmuż, brokuły, kalafior i kapusta są jednymi z najlepszych warzyw, które zawierają pewien fitoskładnik, który znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi. Dodaj sok z kapusty do swojego menu, aby zwiększyć ilość ochronnych metabolitów estrogenów, które pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka piersi związanego z HRT. Lub seler naciowy ze względu na jego organiczny sód i minerały, które nawilżają komórki organizmu i mają ogromne korzyści zdrowotne, również dla budowy kości.

Powyżej znajduje się tylko bardzo krótka lista wszystkich owoców i warzyw, które powinny być włączone do diety, w miejsce przetworzonej żywności.

Skórka i sok z jednego średniej wielkości buraka z połową cytryny lub z kilkoma limonkami. Ten sok dobrze smakuje i jest bardzo oczyszczający dla wątroby. Burak jest jednak bardzo silny, więc nie należy przyjmować go częściej niż dwa razy w tygodniu, jeśli nie jest się do niego przyzwyczajonym. Jego potencja może powodować lekkie uczucie głodu, ponieważ eliminuje się z niego toksyny. Pijcie go regularnie dla dobrego zdrowia wątroby i pięknej skóry.

Arbuz jest wysoce moczopędny i pomocny w eliminowaniu nadmiaru płynów z organizmu, zmniejszając zatrzymywanie wody, szczególnie przed i podczas menstruacji. Pij dużą szklankę soku arbuzowego z odrobiną soku cytrynowego/wapiennego, codziennie przez 3-5 dni poprzedzających menstruację. Będziesz musiała nadal chodzić do łazienki, ale także wyeliminujesz retencję płynów i wzdęcia.

Każdą szklankę soku włóż do kciuka imbir wielkości kciuka, aby uzyskać jego antybakteryjne działanie i ten dodatkowy zing.

Kilka Sugerowanych Combos (pomiar na jedną porcję):

 • 1 ogórek + 2 buraki średniej wielkości + ¼ cytryny
 • 2 zielone jabłka + 6 żeberek selera + 8-10 liści jarmużu + ½ cytryny
 • 3 marchewki + 6 żeber selera + ¼ główki kapusty + imbir wielkości kciuka
 • 2 zielone jabłka + 1 koper włoski + ½ kiści rzeżuchy wodnej + ½ cytryny
 • 2 marchewki + 1 jicama + 1 koper włoski + ¼ cytryny + imbir wielkości kciuka
 • Jumbo szklanki arbuza + wyciskanie soku z cytryny
 • 1 grejpfrut + 2 pomarańcze + 1 papryka + ¼ plastra cytryny + imbir wielkości kciuka
 • 1 uncja (1 porcja) soku z trawy pszennej + wycisk soku z cytryny Herbata z trawy cytrynowej i imbiru