Soki z wyciskarki – co jest w nich wyjątkowego? cz.I

O tym, że soki z wyciskarek są zdrowe i powinno się je pić codziennie, słyszał chyba każdy, ale pozostaje pytanie czy każdy się z tym zgadza?

Dla tych którzy nie do końca są jeszcze do tego przekonani, przygotowaliśmy poniższy tekst, aby w pełni pokazać dobrodziejstwa natury zawarte w szklance świeżego soku. Picie świeżych soków jest szczególnie polecane dla osób które starają się trzymać zdrowej diety lub też dla osób które piją soki ze względów zdrowotnych. Soki zastępują jedną z 8 zalecanych porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Soki maja tak bogaty skład witamin, enzymów i minerałów, że zapewniają poprawne funkcjonowanie całego naszego organizmu, dodając mu energii witalnej oraz podnosząc sprawne działanie systemu odpornościowego.

Picie takiego napoju przyczynia się do oczyszczenia organizmu z toksyn i metali ciężkich, wzmacnia cały system kostny, obniża ryzyko zachorowań na wiele schorzeń oraz pozwala na pozbycie się wielu dolegliwości skórnych. Najlepiej jest przygotowywać soki z różnych składników, mieszać je ze sobą codziennie, tak aby urozmaicać ich zawartość, a tym samym zapewnić sobie dostęp do wielu cennych witamin i minerałów, które nie zawsze są łatwo przyswajalne w innej postaci. Soki to także wspaniałe źródło nawodnienia organizmu, a przecież wiadomo że komórki ciała człowieka składają się głównie z wody. Bez wystarczającej ilości wody wypijanej codziennie, nasz organizm nie działa prawidłowo, odbija się to negatywnie na metabolizmie oraz ogólnym samopoczuciu. Woda jest niezbędna do uzupełnienia poziomu płynów i nasz organizm wymaga co najmniej 2 litrów dziennie.

zawartość cennych składników w sokachSok oprócz nawodnienia, dostarcza też niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowych procesów zachodzących w organizmie, a podane w postaci płynnej są zdecydowanie lepiej przyswajane niż w całych owocach i warzywach. Wiele witamin i minerałów jest zawartych w nietrawionym błonniku, przez co nigdy nie dostają się do organizmu, natomiast po przetworzeniu w wyciskarce minerały, enzymy i witaminy są uwalniane i dostarczone do komórek w najlepszej postaci. W ten sposób zmniejszamy także wydatek energetyczny organizmu przeznaczony na trawienie, co bezpośrednio wpływa na przebieg oczyszczania komórek. Ma to zbawienny wpływ dla osób przechodzących proces rekonwalescencji po przebytej chorobie lub dla sportowców, chcących zachować jak najlepszą formę.