Sokowirówka czy wyciskarka - jaki sprzęt wybrać, by cieszyć się smakiem zdrowych soków?

Świeże soki nie tylko dla najmłodszych

Smak przygotowanego samodzielnie soku doceniać będą i dzieci i dorośli. Niektórzy uważają, że odpowiednia wyciskarka to luksus, ale raczej każdy zgodzi się z tym, że soki z kartonu nie są w stanie zastąpić tych, które przygotowujemy w domu. Dlatego właśnie warto mieć dobre urządzenie, które to wyciskanie soku nam zdecydowanie ułatwi. Zanim będziemy się decydować na zakup warto wiedzieć w tym względzie odpowiednio dużo, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie potem podjąć dużo bardziej racjonalnie swoją decyzję.

Poszczególne modele różnić się będą jakością wykonania i na tej podstawie można podjąć decyzję. Decydując się na samodzielne przygotowywanie soków trzeba poznać własne potrzeby i jednocześnie dzięki temu potem podjęcie wyboru będzie dla nas zdecydowanie łatwiejsze. inne urządzenie dla osób, które lubią cytrusy inne dla miłośników owoców leśnych.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Jeśli chcemy mieć urządzenie idealne powinniśmy brać pod uwagę wszystkie cechy. Warto kierować się tymi radami a wybór będzie łatwiejszy. Przede wszystkim należy pamiętać, że sok z wirówki jest inny niż ten z wyciskarki. Sok z wirówki będzie klarowny, ponieważ miąższ z owoców będzie tam starannie wyciśnięty. W wyciskarce uzyska się naturalnie mętny sok z cząstkami owoców. Ze względu na budowę czy też charakter sprzętu nie będzie się w stanie przygotować soku z warzyw liściastych czy małych owoców jagodowych. Do tego zaś idealnie nadaje się wyciskarka i będzie się dobrze sprawdzać. istotnym parametrem decydującym o wyborze sprzętu będzie ilość produktu jaką będzie się dało przetworzyć.

Przygotowanie soku

Sokowirówka tak naprawdę będzie urządzeniem o zdecydowanie większej wydajności i za jednym razem przygotować można sok z dużej ilości warzyw i owoców. modele z sitem, na którym gromadzi się miąższ mają ograniczoną ilość owoców i warzyw, po których będzie trzeba sito przeczyścić.

Wyciskarka zaś pracuje wolniej, ale dzięki temu wyciska miąższ praktycznie do sucha i dzięki temu uzyskuje się więcej tego cennego soku. Dla wielu osób przy wyborze urządzenia bardzo ważna będzie łatwość jego czyszczenia. W przypadku wirówek zajmie to sporo czasu, ponieważ miąższ pojawia się w wielu zakamarkach. Wyciskarki zaś łatwiej będzie wyczyścić.