Wyciskanie soków i utrata wagi: czy to naprawdę jest dla ciebie dobre?

Wygląda na to, że surowy, tłoczony na zimno sok nagle wyrósł w ciągu nocy. Teraz na ulicach miasta są zielone sklepiki z sokami, a Twój lokalny sklep spożywczy zaopatruje się w surowy sok i być może rozważałbyś wydanie kilkuset dolarów na nową fantazyjną sokowirówkę.

Dlaczego?

Obietnica, że to może pomóc ci schudnąć. Kto nie chce usunąć ani cala, ani dwóch z talii? Jednak wiele osób odrzuciło sok jako nowy szał zdrowotny i nie uważa, że jest na warty tego szumu. Pomimo tego szumu, ważne jest, aby konsumenci wiedzieli, czy picie surowego, tłoczonego na zimno soku jest dla nich dobre czy też nie. Poniżej mamy odpowiedź.

Czy picie surowego, tłoczonego na zimno soku jest dla ciebie dobre?
Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć czym dokładnie jest sok i dlaczego jest to coś, co ludzie uważają za wybór stylu życia.

Szybki sok lub oczyszczanie z soku to dieta, w której człowiek spożywa tylko sok owocowy lub warzywny bez spożywania pokarmów stałych, choć niektóre oczyszcza pozwalają na spożywanie pokarmów stałych. Ludzie zazwyczaj próbują tych soków oczyszcza w celu detoksykacji, utraty wagi, lub po prostu zwiększyć ilość owoców i warzyw, które spożywają na co dzień.

Więc, czy sok oczyszcza dobrze dla ciebie?

Zauważalne są korzyści zdrowotne wynikające z picia soku tłoczonego na zimno, a w szczególności zwiększone spożycie owoców i warzyw. Faktem jest, że większość Amerykanów po prostu nie otrzymuje wystarczającej ilości owoców i warzyw na co dzień. Oznacza to, że nie otrzymuje wystarczającej ilości niezbędnych witamin i minerałów, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Nie ma jednak dowodów na to, że picie soku prasowanego na zimno jest zdrowsze niż jedzenie owoców i warzyw. Szczerze mówiąc, jedną z największych zachęt do picia soku tłoczonego na zimno jest jego wygoda. Butelka z sokiem jest znacznie łatwiejsza do przenoszenia i spożywania niż jedzenie dziennej zalecanej ilości owoców i warzyw.

A co ze złą reputacją, jaką ma ma sok tłoczony na zimno?

Potencjalne wady

Wiele osób martwi się o ilość cukru, którą zawiera wyciskany sok. Niektóre osoby mają problem z zawartością cukru w niektórych sokach oraz z faktem, że niektóre soki oczyszczają, co pozostawia duży deficyt kaloryczny. Oto, co musisz wiedzieć.

Wysoka zawartość cukru - Wszystkie obawy dotyczące ilości cukru w surowym tłoczonym na zimno soku można złagodzić poprzez dokładne sprawdzenie etykiet żywieniowych. Dodatkowo można produkować własny sok w domu. Owoce nie są wrogami, wystarczy trochę zadumy, jeśli chodzi o picie soku tłoczonego na zimno. Brak błonnika - Ponieważ sok usuwa źródło błonnika z owoców i warzyw, oczyszczanie sokiem nie jest idealne, ponieważ zazwyczaj nie pozwala na spożywanie pokarmów stałych. Jednak jednym ze sposobów walki z tym problemem jest po prostu przyjmowanie suplementów z błonnikiem podczas oczyszczania soku. Znaczący niedobór kalorii - przebywanie w niedoborze kalorii podczas oczyszczania soku nie jest z natury niebezpieczne. Jednakże, przebywanie przez dłuższy czas w warunkach skrajnego deficytu kalorii może być szkodliwe dla zdrowia. Aby tego uniknąć, upewnij się, że spożywasz co najmniej 1200 kalorii dziennie, nawet jeśli jesteś na diecie tylko w płynie.

Jak maksymalnie wykorzystać oczyszczanie soku

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć czym dokładnie jest sok i dlaczego jest to coś, co ludzie uważają za wybór stylu życia. Jak każda dobra rzecz, picie surowego, tłoczonego na zimno soku jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia. Niezależnie od tego, czy jesteś weteranem sokowniczym, czy początkującym, ważne jest, aby być poinformowanym o potencjalnych korzyściach i wadach soków. Tak długo, jak zachowujesz ostrożność i chronisz się przed wszelkimi wadami picia surowego soku tłoczonego na zimno, twoja podróż sokownicza powinna być udana.

Sok tłoczony na zimno nie musi być spożywany tylko podczas czyszczenia, może być częścią regularnej i zdrowej diety. Może pomóc w pobudzeniu organizmu rano i naładowaniu po treningu. Spożywanie większej ilości owoców i warzyw pozwoli Ci czerpać korzyści z substancji odżywczych i minerałów, którymi szczyci się surowy sok. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się na sok, Twoje ciało będzie Ci wdzięczne.

Podsumowując

Picie surowego, tłoczonego na zimno soku może zapewnić doskonałe korzyści zdrowotne. Trzeba jednak pracować nad tym, by mieć pewność, że znasz wszelkie potencjalne wady soku, aby im zapobiegać. Sok w żadnym wypadku nie jest długoterminowym rozwiązaniem problemu utraty wagi, ale może być doskonałym sposobem na rozpoczęcie zdrowej podróży.